Ξέσπασε με «τεσσάρα» στον Εργοτέλη

Σε έναν υγιεινό περίπατο εξελίχθηκε το κυριακάτικο ματς του Ολυμπιακού στην Κρήτη με αντίπαλο τον Εργοτέλη για την  30η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα. Οι πρωταθλητές, οι οποίοι ξέπσπασαν με αυτό τον τρόπο για τον αποκλεισμό τους από τη συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ, επικράτησαν με 4-1 του συγκροτήματος του Μαρίνου Ουζουνίδη, με τους Πειραιώτες να «καθαρίζουν» τον αγώνα στα πρώτα δεκατρία λεπτά και τον Βαλντές να είναι μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης.  Ο Παραγουανός πέτυχε μέσα σε αυτά τα λεπτά λεπτά τρία τέρματα, δηλαδή, το γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία του πρωταθλήματος.  Ο Κάμπελ με πέναλτι το άλλο γκολ του Ολυμπιακού. Ο Ιμπραϊμ μείωσε σε 4-1.

Οι συνθέσεις

Εργοτέλης (Μ. Ουζουνίδης): Στοϊκοβιτς, Τζανακάκης, Αμπντούλ Αζίζ, Μεχία (46’ Σαρρής), Αντελέγιε, Καρντόζο (46’ Κοζορώνης), Χαντί, Ιμπραϊμ, Μπουχουλάκης, Μονακέλο (71’ Διαμαντάκος), Μπανιτμπανγκά.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγιερι, Τόρες, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μαρκάνο (58’ Παπάζογλου), Μπονγκ, Σάμαρης, Εντινγκά (46’ Μασάντο), Κάμπελ, Πέρες, Σέποβιτς, Βάλντες (72’ Βέργος)

About kymaeditor

Check Also

Με επίδειξη δύναμης στον τελικό ο Ολυμπιακός

Στο… ρελαντί προκρίθηκε στον τελικό του 3ου Super Cup ο Ολυμπιακός επικρατώντας με 93-65 του …