Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου στο ΣΕΦ

Την ευκαιρία να δουν απο κοντά τους κορυφαίους αθλητές του στίβου θα έχουν την ευκαιρία το προσεχές Σαββατοκύριακο οι Πειραιώτες και Πειραιώτισσες- και όχι μόνο- αφού στο φαληρικό στάδιο διεξάγεται το 29ο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου με τη διοργάνωση, να αποτελεί τη μεγαλύτερη στάση πριν το κορυφαίο γεγονός του χειμώνα, το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Πράγας.

Στο Πρωτάθλημα κλειστόυ στίβου θα παρουν μέρος οι κορυφαίοι αθλητές μας, με εξαίρεση την Κατερίνα Στεφανίδη που ζει στις ΗΠΑ. Ανάμεσα σε αυτούς, που θα αγωνιστούν είναι και ο παγκόσμιος πρωταθλητής του 2014 στο επί κοντώ Κώστας Φιλιππίδης, ο οποίος προέρχεται από το 5,71 μ. του Ντεσάου και θα προσπαθήσει να πραγματοποιήσει μια εμφάνιση καλύτερη από την περσινή όπου επικράτησε με 5,77 μέτρα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Αναλυτικά το πρόγραμμα (σε παρένθεση τα όρια συμμετοχής στους τελικούς):

Σάββατο (14/2)

Πρωί
09:00 ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής (5,80μ.)
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής (14,50μ.)
09:30 60μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 1
09:50 60μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ (4,60μ.)
ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ (2,05μ.)
10:15 ΜΗΚΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 2
10:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ (4,60μ.)
ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ (2,05μ.)
10:40 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:15 400μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:30 ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής (7,30μ.)
11:45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΠΤΑΘΛΟ 3
12:05 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
13:30 ΥΨΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 4

Απόγευμα
18:45 3.000μ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
10:05 5.000μ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:00 ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:45 60μ. Παιδικός Αγώνας Κορίτσια
19:45 ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:50 60μ. Παιδικός Αγώνας Αγόρια
20:05 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:11 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:20 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:26 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:30 ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:35 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:41 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:50 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:56 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
21:05 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
21:25 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Κυριακή (15/2)

Πρωί
10:00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής (15,00μ.)
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής (13,00μ.)
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ (3,60μ.)
ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ (1,70μ.)
60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ (3,60μ.)
ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ (1,70μ.)
10:25 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:45 800μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:00 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:15 200μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής (12,60μ.)
12:05 60μ. με Εμπόδια ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1
12:15 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
12:45 ΥΨΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2
13:00 60μ. με Εμπόδια ΕΠΤΑΘΛΟ 5
14:00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΕΠΤΑΘΛΟ 6
14:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3

Απόγευμα
15:30 ΜΗΚΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4
16:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:45 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:55 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:00 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:15 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:35 1000μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 7
17:45 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:50 800μ. ΠΕΝΤΑΘΛΟ5
18:05 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:10 ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:12 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:25 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:32 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:40 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:46 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:55 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:01 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:10 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:16 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:25 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:31 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

About kymaeditor

Check Also

Koρίτσια από χρυσάφι η Εθνική ομάδα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης

Koρίτσια από χρυσάφι η Εθνική ομάδα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης. Στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα υγρού στίβου, κατέκτησαν την …

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *